Stravování

Jídlo je dětem podáváno třikrát denně, při stolování jsou děti vedeny k samostatnosti a sebeobsluze, do jídla nejsou nuceny, ale snažíme se o maximální motivaci formou osobního příkladu a přiznání kompetence výběru dítěti (můžeš se sám rozhodnout, kolik si jídla vezmeš a sám si podle chuti přidat). Kromě pití k jídlu mají děti během celého dne možnost využít pitného režimu a podle potřeby se napít z hrnečku, který si přinesly z domova, a který odpovídá hygienické normě. Pitná voda, šťáva nebo džus jsou dětem dostupné celý den a mohou se i samy kdykoliv obsloužit.

Vycházíme vstříc dětem se speciálními požadavky na stravování (potravinové alergie, diety, či omezená hybnost).

Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou pro Mateřskou školu Demlova 28 a Mateřskou školu Mašinka Demlova 34 a zajišťovány ve školní jídelně při Mateřské škole a Speciálně pedagogickém centru Jihlava. Dětem v MŠ Pohádka, Na Stoupách 3 je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou zajišťovány ze školní jídelny při Střední škole obchodu a služeb Jihlava se sídlem Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava, školní jídelna Na Stoupách 3.

Stravování dětí se řídí především vyhláškou č. 107/2005 o školním stravování. Dle této vyhlášky jsou děti rozděleny podle dosaženého věku v příslušném školním roce do věkových kategorií do 6 let a 7 – 10 let. Zákon stanoví i výživové normy pro věkové kategorie, které musí obě jídelny dodržovat.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14:00 hodin na následující varný den.

První den neplánované nepřítomnosti strávníka lze odebrat jídlo v jídlonosiči v čase od 10:20 do 10:45 v jídelně mateřské školy Demlova 28 nebo přímo ve výdejnách odloučených MŠ – Demlova 34a  a Na Stoupách 3. Na Další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce strávníka odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Přidáno 4. 9. 2018, autor: J4W Admin