Aktuální

V současnosti organizace realizuje 3 projekty:

„BIG“(Bildungskooperation in den Grenzregion) – Spolupráce příhraničních regionů v oblasti vzdělávání

Zahájení projektu červenec 2016

Předpokládané datum ukončení projektu říjen 2019

Hlavním cílem projektu je zvýšení interregionálních kompetencí všech účastníků projektu se zaměřením na podporu vícejazyčnosti, odstraňování stále trvající jazykové bariéry mezi oběma stranami příhraničních regionů a pochopení mulikulturality.

„Učící se malotřídky:“ klíčová aktivita KA03 – Využití spontánnosti předškolních dětí v objevování psané řeči a hledání způsobů jejího „uchopení“

Zahájení projektu leden 2017

Předpokládané datum ukončení projektu prosinec 2020

Hlavním cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti u předškolních dětí, zajištění kolegiální podpory a vzájemného učení pedagogů mateřských škol v oblasti čtenářské pregramotnosti. Vytvoření metodiky, DVD, screening, databáze a výroba pomůcek. Vytvoření baterie inovativních námětů pro praktické činnosti přímo podporující čtenářskou pregramotnost.

„Šablony I. – Personální podpora“

Zahájení projektu leden 2017

Předpokládané datum ukončení projektu prosinec 2018

Projekt se týká dvou aktivit:

1. personální podpora speciálního pedagoga do MŠ
  2. schůzky k rozvoji polytechnické výchovy mezi školami.

Přidáno 4. 9. 2018, autor: J4W Admin