Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Stravování

Dětem v Mateřské škole Pohádka, Na Stoupách 3 je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou zajišťovány ze školní jídelny při Střední škole obchodu a služeb Jihlava se sídlem Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava, školní jídelna Na Stoupách 3. Stravování dětí se řídí především vyhláškou č. 107/2005 o školním stravování. Dle této vyhlášky jsou děti rozděleny podle dosaženého věku v příslušném školním roce do věkových skupin strávníků do 6 let a 7 – 10 let. Zákon stanoví i výživové normy pro věkové kategorie, které musí jídelna dodržovat.

Jídelní lístek sestavuje vedoucí školní jídelny Na Stoupách 3 po předchozí konzultaci s pracovnicí mateřské školy. Postupují dle zásad a doporučení týkající se správné a zdravé výživy dětí předškolního věku – pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny.

Podrobnosti jsou součástí „Směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání a „Vnitřní směrnice o školním stravování“. Zákonní zástupci jsou dále seznámeni i se „Školním vzdělávacím programem“, kde jsou také uvedeny další informace.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14:00 hodin na následující varný den.

První den neplánované nepřítomnosti strávníka lze odebrat jídlo v jídlonosiči v čase od 10:20 do 10:45. Na další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce strávníka odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Vedoucí jídelny: Vomelová Ludmila

Vedoucí kuchařka: Nosková Zdenka

Informace o alergenech

Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, ukládá povinnost stravovacím provozům uvádět alergeny obsažené v nabízených pokrmech s účinností od 13. 12. 2014. Alergeny se rozumí potraviny uvedené v Příloze II Nařízení 1169/2011. Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin (mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy) na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech (včetně nápojů).


Způsoby informování v naší školní jídelně

  1. vyvěšením seznamu alergenů
  2. uvedením přímo v jídelníčku
  3. bližší informace předaná na osobní vyžádání vedoucí ŠJ
  4. umístění na webových stránkách školy: ZDE

Aktuální týden (18.11.2019 - 24.11.2019) tisk

18. 11. 2019, pondělí

Snídaně krekr, pomazánka paštiková, ovoce, čaj (7)
Polévka česneková s bramborem (3, 6)
Hlavní chod zapečené těstoviny s uzeninou, okurkový salát, čaj (1a, 3, 7)
Svačina rohlík, pomazánka tvarohová s medem, ovoce, kakao (6, 7)

19. 11. 2019, úterý

Snídaně mléko, čokoládové kuličky, ovoce, čaj (1a, 7)
Polévka brokolicová se sýrem (1a, 7)
Hlavní chod krůtí směs s rajčaty, opékané brambory, kečup, zelenina, čaj (6, 7)
Svačina chléb, pomazánka z tofu se šunkou, zelenina, čaj (3, 6, 7, 10)

20. 11. 2019, středa

Snídaně jogurt bílý, loupáček, ovoce, čaj (7)
Polévka luštěninová se zeleninou (6, 9)
Hlavní chod pečený losos, brambor. kaše, vařená brokolice, čaj (1a, 3, 7, 9)
Svačina rohlík, máslo, ovoce, mléko (7)

21. 11. 2019, čtvrtek

Snídaně jablečné pyré, piškoty, kakao (1a, 3, 6, 7)
Polévka slepičí s těstovinou (1a, 9)
Hlavní chod španělský ptáček, housk. knedlík, čaj (1a, 3, 7)
Svačina chléb špaldový, pomazánka sójová s taveným sýrem, ovoce, čaj (6, 7)

22. 11. 2019, pátek

Snídaně chléb, vaječná smaženka, ovoce, bílá káva (1b, 1c, 3, 7)
Polévka gulášová (1a, 6)
Hlavní chod nudle s tvarohem, kompot, čaj (1a, 7)
Svačina vícezrnná houska, máslo, sýr cihla, zelenina, čaj (7)


Příští týden (25.11.2019 - 1.12.2019) tisk

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru